radioplaatje

Nederlands Forum over Oude Radio's

Onafhankelijk medium voor liefhebbers en verzamelaars van buizenradio's en gerelateerde zaken

radioplaatje
Terug naar hoofdpagina
Open in thread

Wie weet wat dit is? (Techniek - ervaren)

door Mans Veldman @, Leidschendam, 02-02-2012, 14:43 (473 dagen geleden) @ S.Leunissen

Ja, daar lijkt het op maar het is anders.

De broad arrow is een teken gebruikt in de heraldiek (vooral in Engeland). Het is de indicatie van het War Department. WD was verantwoordelijk voor alle voorzieningen die aan de legeronderdelen werden geleverd w.o. dus radioapparatuur.

De RAF viel onder Air Ministry, Navy viel onder de admiraliteit (Admiralty). Indicatie voor RAF waren de letters A M en de kroon. Later zijn de aparte ministries opgeheven en is War Department het huidige Ministry of Defence geworden. Met ophef van Air Ministry verdween ook logo AM + kroontje. De broad Arrow bleef als enige indicatie over.

In Engeland kom je de Broad Arrow op vele plaatsen tegen. Er zijn b.v. routes voor de ordonances, deze worden aangeduidt met paaltjes langs de weg waarop ook de broad arrow en letters WD (War department).

  452 keer gelezen

Berichten in deze thread:

 RSS Feed van deze thread

110925 berichten in 14490 threads, 1404 geregistreerde gebruikers
Forumtijd: 20.05.2013, 23:24
powered by my little forum  RSS Berichten  RSS Threads