radioplaatje

Nederlands Forum over Oude Radio's

Onafhankelijk medium voor liefhebbers en verzamelaars van buizenradio's en gerelateerde zaken

radioplaatje
Terug naar hoofdpagina
Open in thread

Dikte vierkant draad (Algemeen)

door Philip @, ,s-gravenhage, 14-04-2012, 13:22 (400 dagen geleden) @ Ben Dijkman
Bewerkt door Philip, 14-04-2012, 13:28

Hallo

Met intresse heb ik dit alles gelezen en natuurlijk koper met lood is brons en daar zit rek in.

Dit laat zich gemakkelijk buigen ook had je electrolitisch koper daar waren alle
vervuilingen uit gehaald.

Nu is de vraag welke legring is het want koper met zink is messing en wordt op de duur hard ,wil je dat weer soepel maken moet deze uitgloeien.

Dan denk ik omdat ze dit toch soepel en bruikbaar willen houden moet het volgens mij brons gebruikt zijn want naderhand vertint is om corosie tegen te gaan.

Kijk maar eens naar een Kerkklok brons geeft ook het gewenste zelfs in geluid
dit was ook zo in accu-radio,s.

Maak je brons heet en laat je dit langzaam afkoelen ,eigenlijk heet dit het ontharden van brons kan je dit naderhand makkelijker verwerken dan messing.

Ook werden hier de (antenne,draad) van gemaakt in de dertiger jaren ,maar ja wie weet dit dan nog.???

Vierkant draad is eigenlijk nieuw uitgegloeid brons welke in een dubbele wals dus aan twee kanten gelijk tijdig vierkant ge maakt kon worden,enkel fabrieks-matig.

Had je een enkele hand-wals dus niet fabrieks-matig moet je de draad twee keer er door heen halen en had je ook een stuk van een meter deze enkele walsen had vroeger ook een lood-gieter,ook zo,n begrip.

Dat hier toch een torsie in zat maakte niet uit het was hand-werk en er werden kortere stukken van gemaakt en in een bankschroef d.m.v een combinatie tang bijgewerkt.

Dit zijn de elementaire begrippen die een bankwerker op een L.T.S. de vroegere ambachtschool leerde ,daar hoeft je nu niet een H T S opleiding voor gehad
te hebben.

Ook komt dit dat de oude ambacht-school met de nieuwe wet-geving verdwenen is
jammer ,want onze jeugd krijgt niet meer die nieuwe opleiding of heeft niet op een L.T.S. les gehad en zeker niet
bankwerken,of instrument-maken

Met vriendelijke groet Philip.;-)

gesloten
  450 keer gelezen

Berichten in deze thread:

 RSS Feed van deze thread

110819 berichten in 14473 threads, 1402 geregistreerde gebruikers
Forumtijd: 19.05.2013, 09:34
powered by my little forum  RSS Berichten  RSS Threads